Головне меню

EN | RU | UK

На головну

ДОДАТКИ

Допомога & Консультація
Допомога & Консультація
Пишіть мені в
Наверх сторінки
Про розділ

У додатки винесені допоміжні матеріали, які не увійшли до основного контенту сайту. Проте вони є невід'ємною частиною процесу навчання проектуванню і супроводу реляційних баз даних. Подальший розвиток проекту не виключає створення та публікації нових додатків.

До Вашої уваги представлена група додатків з результатами логічного і фізичного проектування БД «БІБЛІОТЕКА». Наведено інформацію, яка внесена до БД «БІБЛІОТЕКА» для вивчення прийомів роботи з реляційними базами даних.

Приділіть належну увагу цим додаткам. Це допоможе Вам отримати практичні навички та необхідні знання для проектування, організації і обслуговування реляційних баз даних.

Додаток А. Логічна модель БД «БІБЛІОТЕКА»

Мета: навести приклад логіки міркувань розробника на етапі логічного моделювання реляційної бази даних.

У додатку представлена логічна модель БД «БІБЛІОТЕКА». В результаті логічного моделювання була отримана діаграма зв'язків між відношеннями та їх специфікаціями. Додатково для кожного відношення наведені описи. Це допоможе Вам розібратися у логіці проектування реляційних баз даних.

Додаток Б. Фізична модель БД «БІБЛІОТЕКА»

Мета: показати тісний зв'язок між логічним і фізичним моделюванням реляційної бази даних.

У додатку представлена фізична модель навчальної БД «БІБЛІОТЕКА». Визначення фізичної моделі БД приведено в лекціях. Обґрунтовано вибір СУБД, яку рекомендується використовувати для вивчення організації реляційних баз даних.

Додаток В. Інформація в БД «БІБЛІОТЕКА»

Мета: розкрити особливості додавання інформації в реляційну базу даних, не порушуючи цілісності сутностей, посилальної цілісності та корпоративні обмеження цілісності.

У додатку надана інформація, яка міститься в навчальній БД «БІБЛІОТЕКА». Вона необхідна для вивчення SQL-запитів та представлень даних.

ДОДАТОК Г. Script-файл БД «БІБЛІОТЕКА». СУБД Interbase

Мета: отримати уявлення про призначення, структуру та послідовність DDL і DML команд мови SQL на прикладі створення БД «БІБЛІОТЕКА».

© Куваєв Я.Г., 2005—2023.

Всі права захищені.

Вся інформація, яка розміщена на цьому веб-сайті, призначена тільки для персонального використання і не підлягає подальшому відтворенню і/або поширенню в будь-якій формі, інакше як за письмовим дозволом Автора.